Блог

Меню

Монтаж мансардних вікон: робити самостійно або доручити фахівцям

Монтаж мансардних вікон: робити самостійно або доручити фахівцям

Особливості мансардного приміщення безпосередньо впливають на процес установки віконних конструкцій, і складність полягає не тільки в похилих стелях і стінах.

Оскільки мансарда часто використовується власниками будинку для проживання, то мансардні вікна мають вирішити кілька завдань відразу:

 • забезпечити гарне природне освітлення і вентиляцію;
 • гарантувати герметичність покрівлі;
 • закрити доступ вологи і пилу в приміщення;
 • зберегти тепло та ізолювати зовнішній шум.

Самостійний монтаж: за і проти

Не варто самостійно встановлювати склопакети на даху, якщо у вас немає в цій справі досвіду, знань і відповідних інструментів. Наслідки дилетантської установки можуть бути жалюгідними:

 • можлива розгерметизація конструкції покрівлі – дах буде текти;
 • крізь щілини буде надходити холодне повітря;
 • навіть невеликі похибки в установленні призведуть до промерзання вікон, з’явиться конденсат.

Доручіть цю роботу професіоналам, тому що монтувати готові мансардні вікна потрібно з урахуванням особливостей даху і покрівельного матеріалу, а саме:

 • Перед установкою віконних систем у покрівлю переконайтеся, що відстань між кроквами відповідає ширині вікна обраної конструкції.
 • Установлюючи віконний блок в даху, вкритому металочерепицею, важливо простежити, щоб під вікном розташовувався цілий ряд покриття.
 • Якщо дах з профнастилу, то слід суворо дотримуватися рекомендацій виробника вікон щодо допустимої відстані від верхнього краю даху.
 • Необхідно залишати відступи між покрівельним покриттям і блоком вікна – цього вимагає технологія процесу.

Як перевірити правильність монтажу?

Усі нюанси установки вікон різного типу повинні до подробиць знати робочі. Але якщо ви бажаєте збагнути, що відбувається, і чи правильно виконують монтаж найняті вами фахівці, то вам корисно знати основні етапи робіт.

Перше правило успішного установлення: власник будинку спільно з фахівцем обирає місце розміщення отвору, оптимальні й бажані розміри і форму вікна.

Якщо у вас усе готово, просто спостерігайте, як працює майстер-установник.

6 етапів монтажу вікон в мансарді:

 1. Підготовка отвору. Замір відстані між кроквами і отвором вікна. Добір кріплень.
 2. Монтаж вікна за технологією на кроквах або обрешітці. Перший варіант надійніший і довговічніший. Спочатку встановлюється зовнішній короб, раму закріплюють, потім склять.. Простір між кроквами і рамою потрібно утеплити. Додатково регулюють проміжки по всьому периметру.
 3. Гідроізоляція. Спеціальний ізоляційний контур укладають на коробку вікна, закріплюють на обрешітці. Потім над вікном розміщують дренажний жолоб для організації водовідведення.
 4. Монтаж окладу. Всі частини окладу вже пронумеровані виробником, і у такій саме послідовності майстер повинен їх встановити.
 5. Монтаж пароізоляції. Завдання паробар’єра – герметично з’єднати пароізоляцію мансардного поверху та коробку вікна. Зазвичай укладають внапусток.
 6. Обробка укосів.

Досвідчені покрівельники швидко та якісно встановлять віконні системи в мансардному приміщенні. А ми пропонуємо вам ознайомитися з характеристиками і обрати для свого будинку мансардні вікна velux. До вікна кожного типу додається чітка покрокова інструкція, в якій вказані норми, стандарти і вимоги по монтажу.

Замовити віконні вироби будь-якої моделі датського виробника в Україні можна безпосередньо на сайті компанії «Діана Київ». Перед оформленням покупки проконсультуйтеся з нашим фахівцем.

Дата: 27.12.2016
Сезонні
знижки