Єндовий килим - потрібен чи ні?
Почнемо з того, що розглянемо, що ж таке єндова.
Єндова - це внутрішній кут покрівлі, утворений двома скатами. Саме на цей вузол покрівлі здійснюється найбільше навантаження у вигляді опадів, скупчення сміття, механічного впливу (адже по даху найлегше пересуватися саме в місцях єндови). По-цьому єндови повинні бути надійно захищені і облаштовані відповідно до всіх правил і рекомендацій.
Чи потрібно використовувати єндовий килим? Ваші будівельники, в більшості своїй, скажуть - звичайно ні! Навіщо, адже це додаткові витрати, можна ж рядову черепицю сплести в косичку і все буде в порядку. А тепер давайте запитаємо себе: виробники бітумної черепиці рекомендують використовувати єндовий килим просто так? Не думаю. Адже килим розроблений спеціально для використання в складних вузлах покрівлі - в розжолобках, примиканнях - в місцях де навантаження зовнішніх факторів особливо сильна!
Адже саме в розжолобках, як вже було сказано раніше, накопичується основна маса сміття на покрівлі, саме по розжолобку стікають потоки води після опадів, саме в розжолобку накопичується сніг, знесений вітром в кут. Так запитайте себе, чи потрібно нехтувати порадами професіоналів, ризикуючи найважливішим елементом у вашому будинку - адже покрівля повинна бути надійною і захищати ваш будинок довгі роки, даючи вам і вашій родині насолоджуватися домашнім затишком і комфортом.
Професійний єндовий килим, як правило, проводиться на основі з поліестеру, з застосуванням СБС або АПП модифікованого бітуму, з посипанням з кольорових гранул в колір рядовий черепиці. Тобто єндовий килим - це комплектує елемент, покликаний не тільки захистити слабкі місця на покрівлі, але і надати естетично закінчений вигляд вашої даху.
А тепер давайте розглянемо докладніше як повинна бути облаштована єндова на покрівлі з бітумної черепиці.
Є три варіанти облаштування яндила:
1. Укладання рядової черепиці внахлест в місці стику, так звана «косичка» з черепиці.
2. Установка металевої єндови - планка по типу карнизних і торцевих планок.
3. Облаштування єндови із застосуванням професійного підкладкового килима.
Детальніше ми з вами зупинимося на третьому варіанті, так як це і є професійний метод облаштування потрібного нам вузла покрівлі.
Для початку в розжолобку обов'язково застосовується професійний підкладковий килим не залежно від кута нахилу покрівлі.
Підкладковий килим розкочується вздовж єндови, до основи кріпиться оцинкованими покрівельними цвяхами, ширина капелюшки яких не менше 8 мм, з кроком 200 мм.
1.Єндовий килим
2. Покрівельні цвяхи - крок 200 мм
3. Підстава під бітумну черепицю
Далі для підвищення водонепроникності в розжолобку поверх підкладкового матеріалу використовується єндовий килим в колір основного покрівельного покриття. Він так само укладається уздовж єндови і механічно закріплюється покрівельними цвяхами з кроком 100 мм.
Накладання єндового килима між собою (поперечний нахлест), якщо такий є, повинен бути 150 мм, і промащується спеціальним клеєм-герметиком.
1.Єндовий килим RUFLEX VIO
2. Покрівельні цвяхи - крок 100 мм
В процесі укладання рядової черепиці, в місцях єндови її обрізають так, що б на межі перетину скатів залишилася відкритою смуга єндового килима шириною 150-250 мм.
Обрізані краї бітумної черепиці так само проклеюють клеєм уздовж відрізу на ширину 100 мм.
1.Єндовий килим RUFLEX VIO
2. Підкладковий килим
3. Рядова черепиця
4. Лінія обрізу
5. Цвяхи покрівельні
Таким чином ми отримали надійний захист в розжолобку і впевненість у своїй покрівлі на довгі роки!
Дотримуйтесь правил монтажу та насолоджуйтеся ідеальною покрівлею з RUFLEX.