Шаблон монтажу вентиляційних виходів у металочерепиці: робимо за правилами
Усі роботи з облаштування вентиляції в покрівлі малоповерхових будинків проводяться за певним шаблоном. Щоб зрозуміти, як правильно зробити вентиляційний вихід на дах, ознайомтеся з типами вентиляції на покрівлі та етапами їх монтажу.
Монтувати вентиляцію можна як у ході будівництва, так і у вже готовій покрівлі. І для цього є два способи, які відповідають типам вентиляційних виходів:
1. Безперервний.Застосовується лише на етапі укладання черепиці на дах. Вентиляційні проміжки розміщують у карниза і біля гребеня даху рівномірно по всьому периметру. Загальна площа проміжків при цьому – мінімум 1% від метражу покрівлі. Переваги безперервної вентиляції:
- проміжки малопомітні;
- знаходяться практично на рівні поверхні металочерепиці;
- для захисту їх від дощу можна підібрати декоративні ковпаки під колір покриття даху.
2. Точковий. Застосовується на вже критій покрівлі. У даху, недалеко від гребеня, роблять отвір і встановлюють трубу, щоб повітряні маси могли вільно циркулювати. Потрібна 1 труба на 60 кв.м даху, відстань від неї до гребеня має становити не більше 60 см. Переваги даного типу покрівельних аераторів:
- за зовнішнім виглядом схожі на гриби;
- у продажу є готові комплекти;
- можна додатково оснастити примусовими вентиляторами.
Точкові вентвиходи користуються великим попитом. Їх можна використовувати для налагодження вентилювання дахів і горищ як нових малоповерхових будинків, так і старих будівель, покрівельне покриття яких уже доводилося міняти.
Облаштування безперервної вентиляції рекомендуємо доручити будівельникам, а монтаж точкового вентвихода, маючи необхідні інструменти і матеріали, можна зробити самостійно.
Установлення точкового вентиляції відбувається в кілька етапів:
- У листі металочерепиці на відстані 60 см від гребеня роблять отвір для вентиляційного каналу. Він має проходити через усю товщину покрівлі.
- Щоб отвір був акуратним і правильним, необхідно попередньо позначити його за допомогою шаблону, який входить до комплекту вентиляції. Прикладіть лекало до місця, вибраного для вентвихода, і обведіть його контур олівцем або маркером.
- Візьміть дриль, висвердліть кілька отворів із зовнішнього боку лінії,яка у вас вийшла, далі вирізуйте шматок металочерепиці за допомогою ножиць по металу або ножівки.
- Рекомендуємо покрити фарбою торцеву частину металу, щоб захистити його від корозії.
- Щоб прохід був герметичним, потрібно закріпити в отворі гумове кільце. Прокладку змастіть силіконом і прикріпіть до покрівлі шурупами.
- Коли герметик висохне, можна встановлювати прохідний елемент – трубу. Її також фіксують шурупами.
- З підпокрівельного боку треба міцно закріпити гідроізоляційну плівку.
- Установіть захисні й декоративні деталі.
На нашому сайті є стаття з докладною інструкцією з монтажу системи вентиляції.
Також пропонуємо вам ознайомитися з різноманітністю вентиляційних пристроїв і вибрати вентиляційні виходи безпосередньо на нашому сайті в Україні.